Był wrzesień 2008r. Rozpoczęcie zajęć w nowym roku szkolnym przyniosło nowe możliwości rozwoju sportu w naszej szkole. Dzięki staraniom Pani Dyrektor Romualdy Niemczal powstało wielofunkcyjne boisko sportowe, którego szkoła nigdy nie posiadała. Otwarcie obiektu na długo pozostanie w pamięci dzieci. Mecz pomiędzy uczniami i zawodnikami Lecha Poznań zgromadził tłumy kibiców. Robert Lewandowski, Grzegorz Wojtkowiak, Dmitrije Injac i Tomasz Bandrowski pod wodzą trenera Marka Bajora toczyli zacięty bój z chłopcami naszej szkoły. Mecz był na tyle emocjonujący, że nauczyciele wychowania fizycznego postanowili z tą grupą dzieci prowadzić regularne zajęcia z piłki nożnej. Ogłoszono nabór do dwóch grup wiekowych. Pan Piotr Łukaszewski rozpoczął treningi z chłopcami z roczników 1997-98, a pan Marcin Korbik z rocznikami 1999-2001. Po pierwszym roku rozpadła się grupa starsza, a do młodszej zapisywało się coraz więcej chętnych. Wspólnie z Marcinem Korbikiem zajęcia prowadził trener Lecha Poznań, pan Piotr Zbąszyniak.
W nowym roku szkolnym 2009/2010 ogłoszono kolejny nabór. Zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania. Na zajęcia zapisało się ponad 30 chłopców z roczników 2001-2003. W szkole pojawił się nowy trener, pan Maciej Bandosz. Szybkie postępy, jakie czyniły dzieci skłoniły trenerów do uczestnictwa w różnych turniejach i meczach. Dużą pomoc w organizacji zajęć i wyjazdów udzielali rodzice, którzy postanowili zakupić dzieciom komplet strojów. W roku szkolnym 2009/2010 uczestniczyliśmy w prawie 40 turniejach lub meczach.
Nadszedł kolejny sezon. We wrześniu 2010r. ogłoszono nabór do grupy rocznika 2003. Uzbierało się 23 chętnych, którzy utworzyli kolejny zespół trenujący piłkę nożną w Szkole Podstawowej nr 64. Powstał pomysł utworzenia Uczniowskiego Klubu Sportowego. Na dzień 8 listopada zwołano zebranie założycielskie, na którym powołano do życia Uczniowski Klub Sportowy „Orlik” Poznań, którego nazwa nawiązuje do osiedla Orła Białego, na którym funkcjonuje szkoła i nowopowstałe stowarzyszenie. Ustalono barwy klubowe na bordowo-czarno-białe, powstał herb i statut klubu. Dzieci uczestniczą w coraz większej ilości turniejów. Wyjeżdżają do Śremu, Gorzowa, Przeźmierowa…. Pan Tomek Matela tworzy słowa i nagrywa hymn klubowy, który towarzyszy Orlikowi na każdym turnieju. W czerwcu klub organizuje pierwszy w swej historii turniej na własnych obiektach. Przy okazji festynu osiedlowego, dzięki pomocy DK „Na Pięterku”, Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych”, Rady Osiedla Orła Białego, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 64, rodziców i licznych sponsorów udaje się przeprowadzić zawody dla 6 drużyn z roczników 2002 i 2003. Orlik zaopatruje się w gadżety klubowe. Szale, kubki, koszulki samochodowe, smycze, długopisy reklamują klub i szkołę na terenie całego miasta.
Rozpoczyna się kolejny rok szkolny 2011/2012. W klubie pojawiają się 2 nowe grupy szkoleniowe z roczników 2004 i 2005. Każda uczestniczy w zajęciach 3 razy w tygodniu (rocznik 2004 aż 5 razy). Jako pierwszy klub w Poznaniu Orlik wprowadza regularne treningi z propriocepcji (zajęcia na piłkach rehabilitacyjnych) i koordynacji. Do pomocy zatrudnionych zostaje kolejnych 3 trenerów. Piłkę w UKS-ie kopie już ponad 100 osób. Następne lata przynoszą duże zainteresowanie klubem i powstawanie kolejnych grup szkoleniowych. Wprowadzone zostają regularne treningi bramkarskie i zajęcia dla przedszkolaków. Kolejny sezon to nowe wyzwania i oczekiwania, którym staramy się sprostać na każdym kroku. Na dzień dzisiejszy Orlik zrzesza już ponad 150 młodych adeptów futbolu i liczymy, że każdy z nich dobrze się bawi….